W Holandii jest wiele atrakcji wartych zobaczenia. Poniżej przestawiamy charakterystykę miejsc, które zapadły nam w głowie i w sercu. Oto kilka z nich:

  1. Amsterdam: Stolica Holandii oferuje wiele atrakcji, takich jak Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, Dom Anny Frank, Złoty Zakręt czy zabytkowy dzielnica Jordaan. Spacer po malowniczych kanałach Amsterdamu również jest niezapomnianym doświadczeniem. Sprawdź naszą ofertę na busy do Amsterdamu
  2. Keukenhof: Jest to jeden z największych ogrodów tulipanów na świecie, znajdujący się niedaleko Amsterdamu. Wizyta w Keukenhof w okresie kwitnienia tulipanów (zazwyczaj od marca do maja) to prawdziwa uczta dla oczu.
  3. Zaanse Schans: To historyczna wioska zlokalizowana niedaleko Amsterdamu, znana z tradycyjnych wiatraków, drewnianych domów i warsztatów rzemieślniczych. To idealne miejsce, aby poczuć klimat tradycyjnej holenderskiej wsi.
  4. Rotterdam: Drugie co do wielkości miasto w Holandii słynie z nowoczesnej architektury, takiej jak słynne kubistyczne domy architekta Piet Blom, czy też Most Erasmusa. Rotterdam jest także domem dla wielu muzeów, restauracji i klubów nocnych.
  5. Giethoorn: To urocza wieś znana jako "Wenecja Północy", z powodu swoich malowniczych kanałów i mostów. Można tu wynająć łódź i zwiedzić okoliczne tereny wodne.
  6. Utrecht: Jest to urocze miasto z malowniczymi kanałami, starówką i imponującą katedrą. Warto odwiedzić wieżę Domtoren, skąd rozciąga się piękny widok na miasto.
  7. Haarlem: Położone niedaleko Amsterdamu, Haarlem zachwyca urokliwymi uliczkami, zabytkowymi budynkami i interesującymi muzeami, takimi jak Frans Hals Museum.
  8. Haga: Stolica Holandii Południowej to miasto pełne historii, z pięknymi parkami, takimi jak Binnenhof (zamek królewski), Mauritshuis (muzeum sztuki) oraz Plac Dam, gdzie znajduje się Bazylika św. Mauretiusza i Hrabiego Florisa.

To tylko kilka z wielu wspaniałych miejsc do odwiedzenia w Holandii. Każde z tych miejsc oferuje unikalne doświadczenia kulturowe i historyczne, które warto poznać podczas podróży po tym uroczym kraju. Sprawdź naszą ofertę na busy Polska - Holandia