Szukasz pracy w Holandii, ale nie wiesz czy możesz tam pracować, a jak tak to na jakich warunkach? Polska jest członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), dzięki czemu mamy swobodny wybór miejsca pracy na jego terytorium. Krajem członkowskim jest także Holandia, co uprawnia nas do swobodnego podjęcia pracy w tym kraju. Holandia oferuje znakomite zarobki, dobrą opiekę zdrowotną i swobodny styl życia. Te cechy sprawiają, że Polacy chętnie się tu osiedlają. Holendrzy są także otwarci, życzliwi i pomocni. Wyruszając do Holandii wybierz oczywiście busy Holandia w Marcinbusie! Jeśli szukasz dobrych ofert pracy skontaktuj się z Iwona Doradzi na jej Facebooku!

W roku 2004 przystąpiliśmy do Unii Europejskiej, dzięki czemu do wyjazdu potrzebujemy paszportu lub dokument tożsamości z aktualną fotografią. Przed ubieganiem się o zatrudnienie sprawdź jego stan techniczny i ważność. Jeśli chcesz pozostać w Holandii dłużej niż cztery miesiące, to musisz zadbać o meldunek - jest to warunek obligatoryjny. Kwestię tą można załatwić w każdym urzędzie gminy. Istnieje tu duża społeczność Polaków, co ułatwia komunikację i adaptację.

Jak skutecznie znaleźć uczciwą pracę w Holandii?

Skontaktuj się z Iwona Doradzi, która przeprowadzi Cię przez cały proces rekrutacyjny! Oferuje ona także dobry kontakt, który jest niemożliwy w dużych agencjach. W Holandii można legalnie zarabiać od 15 roku życia.

Holenderskie praco gwarantuje minimalne wynagrodzenie - także dla pracowników tymczasowych. Nad przestrzeganiem prawa pracy czuwa Inspekcja Pracy. Jak w każdy kraju uzus pracy jest inny, więc warto podpytać się przełożonych co można, a czego nie. Sprawdź czy w Twoim zakładzie lub okolicy nie działa organizacji oferujących pomoc i wsparcie dla pracowników zagranicznych. W całej Holandii jest ich wiele.

Podstawowe zasady prawa pracy w Holandii

Podpisując umowę poproś o jej egzemplarz w języku polskim. Twój podpis jest zawsze ważny - nie podpisuj więc dokumentów których zawartości nie znasz. Każda umowa powinna zawierać wskazane poniżej elementy (essentialia negotii):

  • nazwę i siedzibę pracodawcy oraz dane osobowe pracownika,
  • miejsce wykonywania czynności do których jest się zatrudnionym,
  • okres w którym umowa obowiązuje,
  • stawka,
  • wymiar czasu pracy.

W ciągu doby można pracować nie więcej niż dwanaście godzin. Standardem jest osiem godzin dziennie i czterdzieści godzin tygodniowo. Inne przepisy obowiązują dla kobiet w ciąży oraz niepełnoletniej młodzieży. Pracując na pełen etat przysługuje każdemu pracownikowi 20 dni urlopu rocznie. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z Iwoną Tomasz z Iwona Doradzi -> tu.